МЕНЮ

Відповідальність За Розголошення Таємниці


Відповідальність За розголошення комерційної таємниці

За розголошення комерційної таємниці законодавство України передбачає відповідальність у межах трудових відносин, цивільну відповідальність, кримінальну та адміністративну відповідальність.

Відповідно до статей 130 та 132 Кодексу законів про працю України працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну внаслідок порушення покладених на них трудових обов’язків. Ця відповідальність, як правило, обмежується певною частиною заробітку працівника і не повинна перевищувати повного розміру заподіяної шкоди, за винятком випадків, передбачених законодавством. Слід зауважити, що обов’язки працівника щодо нерозголошення комерційної таємниці можуть бути трудовими, тільки якщо вони внесені до правил внутрішнього трудового розпорядку, в колективний або трудовий договір.

Стаття 36 Господарського кодексу України наголошує, що розголошенням комерційної таємниці є ознайомлення іншої особи без згоди особи, уповноваженої на те, з відомостями, що відповідно до закону становлять комерційну таємницю, особою, якій ці відомості були довірені у встановленому порядку або стали відомі у зв’язку з виконанням службових обов’язків, якщо це завдало чи могло завдати шкоди суб’єкту господарювання. А також, визначає поняття неправомірного збирання відомостей, схиляння до розголошення комерційної таємниці та неправомірного використання комерційної таємниці. Цивільно-правовою санкцією є відшкодування збитків. Збитки, заподіяні внаслідок вчинення дій, визначених законодавством як неправомірне збирання, розголошення та використання комерційної таємниці, підлягають відшкодуванню відповідно до положень і Господарського кодексу України і Закону «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Стаття 231 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за умисні дії, спрямовані на отримання відомостей, що становлять комерційну таємницю, з метою розголошення чи іншого використання цих відомостей, а також незаконне використання таких відомостей, якщо це спричинило істотну шкоду суб’єкту господарської діяльності. А стаття 232 ККУ – за умисне розголошення комерційної таємниці без згоди її власника особою, якій ця таємниця відома у зв’язку з професійною або службовою діяльністю, якщо воно вчинене з корисливих чи інших особистих мотивів і завдало істотної шкоди суб’єкту господарської діяльності.

У разі відсутності істотної шкоди за такі дії, ч. 3 ст. 164-3 Кодексу про адміністративну відповідальність передбачена адміністративна відповідальність за отримання, використання, розголошення комерційної таємниці, а також іншої конфіденційної інформації з метою заподіяння шкоди діловій репутації або майну іншого підприємця.

Таким чином, власник комерційної інформації за порушення вимог щодо її збереження, використання тощо має право на відшкодування завданої йому матеріальної та моральної шкоди, відповідно до законодавства України.

Для ефективного використання можливостей, які чинне законодавство надає власнику комерційної таємниці, останній має вжити цілий комплекс превентивних заходів серед яких може бути і відповідна кадрова політика і надійна система технічного захисту інформації і, безперечно, нормативно-правове підґрунтя.

Саме для виконання цього необхідного комплексу заходів та його безперебійного функціонування Ви можете звернутися в юридичну компанію «Вікторем» і гарантовано отримати допомогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!