МЕНЮ

Порядок Проведення Податкових Перевірок


Порядок проведення податкових перевірок встановлено положеннями глави 8 другого розділу Податкового кодексу України (далі – ПК України).

Камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника та направлення.

Даний вид перевірки не передбачає згоду та присутність платника податків. Предметом камеральної перевірки є вся податкова звітність та своєчасність її подання.

Документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.

План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

Рішення про проведення документальної планової перевірки приймається керівником контролюючого органу та оформлюється наказом.

Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручена під розписку або надіслана рекомендованим листом з повідомленням про вручення, копія наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

Документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з підстав, передбачених пунктами 78.1.1-78.1.19 статті 78 глави 8 другого розділу ПК України.

Рішення про проведення документальної перевірки

Рішення про проведення документальної позапланової перевірки приймається керівником контролюючого органу та оформлюється наказом.

Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручена копія наказу про проведення документальної позапланової перевірки із дотримання правил листування платників податків та контролюючих органів.

Фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з підстав передбачених пунктами 80.2.1-80.2.7 статті 80 глави 8 другого розділу ПК України.

Фактична перевірка проводиться двома і більше посадовими особами контролюючого органу у присутності посадових осіб суб’єкта господарювання або його представника та/або особи, що фактично здійснює розрахункові операції.

Строки проведення, порядок допуску посадових осіб контролюючих органів, оформлення результатів перевірок здійснюється відповідно до положень, встановлених ПК України.

Перевірити законність та порядок проведення податкової перевірки допоможуть фахівці юридичної компанії «Вікторем».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!