МЕНЮ

Заперечення на акт ревізії


Планові та позапланові виїзні ревізії проводяться органами державного фінансового контролю (далі – «Держаудитслужба») на підставі Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» (далі – «Закон») та Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 р. N 550 (далі – «Порядок»).

Результати ревізії оформляються актом, який складається на паперовому носії державною мовою з пронумерованими сторінками.

Для унеможливлення підробки примірники акту візуються посадовою особою органу державного фінансового контролю на кожній сторінці із зазначенням на останній сторінці загальної кількості сторінок.

Акт ревізії містить вступну частину, яка містить повну інформацію про об’єкт контролю, підставу, тему ревізії, осіб, які уповноважені на проведення ревізії та констатуючу частину, в якій наведено інформацію про результати ревізії.

Акт ревізії складається у трьох примірниках: перший – для органу державного фінансового контролю, другий – для об’єкта контролю, третій – для передачі правоохоронним органам у випадках, передбачених Порядком та законодавством.

Перший і третій примірники акту ревізії надаються для знайомлення і підписання об’єкту контролю у строк не пізніше п’яти робочих днів після закінчення ревізії одним із таких способів:

 • особисто під розписку керівнику або головному бухгалтеру об’єкту контролю;
 • через канцелярію з відміткою на примірнику акту органу державного фінансового контролю про дату реєстрації в журналі вхідної кореспонденції об’єкта контролю та підписом працівника канцелярії;
 • рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням.

Керівник, головний бухгалтер та інші визначені працівники об’єкту контролю зобов’язані ознайомитися з актом ревізії та, у разі згоди з викладеними у ньому фактами, підписати отримані примірники акту.

У разі наявності заперечень (зауважень) щодо змісту акту ревізії керівник, головний бухгалтер чи інші особи підписують його із застереженням.

Право об’єкту контролю на подання заперечень (зауважень) закріплено в пунктах 40-42 Порядку.

Поради для підготовки заперечень (зауважень):

 • 1. Заперечення (зауваження) подаються у довільній формі на ім’я керівника Держаудитслужби;
 • 2. Заперечення (зауваження) подаються протягом п’яти робочих днів після повернення до органу державного фінансового контролю акту ревізії;
 • 3. Якщо протягом п’яти робочих днів заперечення (зауваження) щодо акту не надійдуть, то орган державного фінансового контролю має право вжити відповідні заходи для реалізації результатів ревізії;
 • 4. Рішення про розгляд заперечень (зауважень), що надійшли з порушенням встановленого строку, приймає керівник органу державного фінансового контролю. В такому випадку незайвим буде звернення до керівника Держаудитслужби з клопотанням про продовження строку на подання заперечень (зауважень) із зазначенням поважної причини пропущення строку;
 • 5. В запереченнях доцільно розглядати кожне порушення законодавства окремо. Важливо знайти обґрунтування з посиланням на норми діючого законодавства;
 • 6. Якщо в запереченні йде посилання на документи, доречно долучити до заперечення належним чином завірені копії цих документів, навіть, якщо вони вже є в матеріалах ревізії;
 • 7. Орган державного фінансового контролю аналізує правильність обґрунтувань, викладених у запереченнях (зауваженнях), і в строк не пізніше 15 робочих днів після отримання заперечень (зауважень), дає на них письмовий висновок;
 • 8. З метою уточнення викладених у запереченнях (зауваженнях) фактів, посадові особи органу державного фінансового контролю мають право вимагати від об’єкту контролю необхідні для перевірки документи та додаткові пояснення.

У разі незгоди з актом ревізії та висновками на заперечення до акту ревізії, чинним законодавством передбачено право на оскарження дій суб’єкту владних повноважень та визнання акту ревізії недійсним в судовому порядку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!