МЕНЮ

Експертиза договорів


Зміст цивільно-правового договору

Договір – це взаємна угода, тому в ньому містяться окремі положення, умови, які визначають права та обов’язки обох сторін. Сукупність цих умов, погоджених між сторонами, становить зміст договору.

Традиційно в цивільному праві розрізняють істотні, звичайні й випадкові умови договору. Ця класифікація має не лише теоретичне, а й практичне значення, особливо тоді, коли йдеться про встановлення самого факту укладення договору.

Що таке цивільно-правовий договір?

Істотними умовами договору є умови, без погодження яких договір взагалі не вважається укладеним. Істотні умови договору визначаються в законі, також, ними можуть стати будь-які умови, на погодженні яких наполягає та чи інша сторона. Так, для договору купівлі-продажу істотними умовами є предмет, ціна, кількість, якість. Для договору про створення за замовленням і використання об’єкта права інтелектуальної власності істотною умовою є визначення способу та умови використання цього об’єкту. У ліцензійному договорі сторони можуть віднести до істотних, умови про конфіденційність.

Цивільно-правовий договір

Звичайні умови — це умови, які традиційно, за звичаєм, включають до договору. Від істотних вони відрізняються тим, що не потребують окремого погодження і про них не обов’язково застерігати у тексті договору. Наприклад, якщо в ліцензійному договорі сторони не обумовили на який строк він укладається, то діятиме диспозитивне правило, зазначене чинним законодавством, а саме: договір вважається укладеним на строк, що залишився до спливу строку чинності виключного майнового права на визначений у договорі об’єкт права інтелектуальної власності.

Випадковими умовами прийнято вважати умови договору, погоджені сторонами у відступ від положень диспозитивних норм або з метою вирішення питань, що взагалі не врегульовані законодавством. Наприклад, якщо за договором комерційної концесії буде встановлено більше тривалий строк повідомлення іншої сторони про бажання відмовитися від договору, ніж 6 місяців, передбачені ст. 1126 ЦКУ, то ця умова для цього конкретного договору і буде вважатися випадковою.

Всі умови — істотні, звичайні, випадкові — після укладення договору стають однаково обов’язковими і сторони повинні їх дотримуватися.

Юристи компанії «Вікторем» допоможуть Вам з’ясувати тонкощі змісту будь-яких договорів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!