МЕНЮ

Розірвання договору купівлі-продажу споживачем


Загальні положення про договір купівлі-продаж, роздрібну купівлю-продаж визначено главою 54 Цивільного кодексу України.
Право вимагати розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми гарантоване статтями 678, 684 Цивільного кодексу України та статтею 8 Закону України «Про захист прав споживачів».

Підстави для розірвання договору:

  • Виявлення недоліків товару;
  • Придбання непридатного харчового продукту;
  • Отримання некомплектного товару;
  • Отримання товару з порушенням вимоги про тару та упаковку;
  • Не отримання товару у встановлений договором строк.

Вимога про розірвання договору та повернення сплаченої за товар суми, пред’являється на вибір споживача продавцеві за місцем купівлі товару, виробникові або підприємству, що задовольняє ці вимоги за місцезнаходженням споживача.

При розірванні договору розрахунки із споживачем у разі підвищення ціни на товар провадяться виходячи з його вартості на час пред’явлення відповідної вимоги, а в разі зниження ціни – виходячи з вартості товару на час купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а вразі неможливості – в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.

У разі незадоволення вимоги про розірвання договору та повернення сплаченої за товар суми, споживач має право звернутися з позовною заявою до суду.

Важливо врахувати, що до вимог у зв’язку з недоліками проданого товару застосовується позовна давність в один рік, яка обчислюється від дня виявлення недоліків у межах строків, встановлених статтею 680 Цивільного кодексу України, а якщо на товар встановлено гарантійний строк (строк придатності), – від дня виявлення недоліків у межах гарантійного строку (строку придатності).

Позовна заява має відповідати вимогам встановленим Цивільно процесуальним кодексом України.

У тексті позовної заяви має бути зазначено:

  • обставини порушення прав споживачів;
  • ознаки порушення прав з посиланням на законодавчі акти;
  • розмір суми завданої шкоди;
  • докази, що підтверджують вимоги позивача.

Скласти позовну заяву про розірвання договору купівлі-продажу з подальшим супроводженням справи в суді, допоможуть фахівці юридичної компанії “Вікторем”.
Ми зможемо повернути Ваші кошти та отримати компенсацію за завдану шкоду!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!