МЕНЮ

Виїзд Дитини За Кордон


Як вивезти дитину за кордон

Відповідно до п. 3 ст. 313 Цивільного кодексу України, дитина, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі країни. Однак, діти до 16 років мають право на виїзд за кордон тільки за згодою батьків і в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними. Діти, які не досягли шістнадцяти років, можуть бути вивезені за кордон в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених ними, відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, за нотаріально посвідченим дозволом (згодою) другого з батьків.

Дозвіл на вивезення дитини за кордон

Дозвіл (згода) батька (матері) на перетин дитиною кордону потрібно тільки громадянам України. Діти, які мають громадянство інших держав, виїжджають з України без пред’явлення довіреності. Для оформлення дозволу у нотаріуса батькам необхідно надати наступні документи: оригінали паспортів батьків, їх ідентифікаційний номер та свідоцтво про народження дитини. Форма довіреності залежить від того, хто супроводжує дитину в подорожі. Якщо дитина виїжджає з країни в супроводі осіб, які не є батьками, нотаріально завірений дозвіл на перетин дитиною кордону повинен надаватися і батьком, і матір’ю. В такому документі обов’язково зазначається інформація про особу що супроводжує дитину (довіреність оформляється на її ім’я), країни подорожі (в т.ч. транзитні), цілі і терміни поїздки.

Довіреність на вивезення дитини

Під час перетинання кордону необхідно надавати тільки оригінал довіреності. Документ обов’язково повинен містити маршрут прямування і часові рамки даної поїздки.

Відповідно до п.4 Правил перетинання державного кордону громадянами України виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з

батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків у разі пред’явлення наступних документів або їх нотаріально засвідчених копій:

  • свідоцтва про смерть другого з батьків;
  • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
  • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
  • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
  • рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
  • довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері);
  • виданої органом державної виконавчої служби довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

Спеціалісти юридичної компанії «Вікторем» допоможуть Вам підготувати всі необхідні документу, а за потребою – захистити свої права та інтереси в суді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!