МЕНЮ

Виїзд Дитини За Кордон Через Суд


Відповідно до статті 150 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. На жаль, іноді трапляється, що батьки дитини розлучаються або не проживають разом і не можуть дістати згоди щодо виховання та утримання дитини.

Наслідком такої поведінки може стати відмова одного із батьків надати дозвіл на тимчасовий виїзд дитини за кордон. Такі дії перешкоджають здійсненню іншому із батьків своїх батьківських прав та обов’язків для забезпечення повноцінного відпочинку та оздоровлення дитини з метою підвищення рівня її світогляду, покращення здоров’я, фізичного та духовного розвитку.

Як отримати дозвіл на виїзд дитини через суд

В цьому випадку, користуючись правом на самозахист своєї дитини, передбаченим статтею 154 Сімейного кодексу України, той з батьків, хто бажає вивезти дитину за кордон, має право звернутися до суду для отримання дозволу (згоди) на вивезення дитини.

До суду подається позовна заява про надання дозволу на тимчасове вивезення неповнолітньої дитини разом з наступними документами:

  • копія паспорта та ідентифікаційного коду позивача;
  • копія рішення суду про розірвання шлюбу;
  • докази доцільності поїздки тощо.

Суд приділяє увагу аргументації пред’явлених позовних вимог, тому бажано підготувати документи, які слугуватимуть доказами для позитивного вирішення справи. Таким доказами можуть стати запрошення від родичів, що мешкають за кордоном чи документ, підтверджуючий родинні зв’язки, довідка із медичного закладу про потребу у лікування тощо.

Як вивезти дитину за кордон без згоди батька (матері)

Позовна заява обов’язково повинна містити маршрут прямування дитини під час подорожі і часові рамки даної поїздки. Дозвіл на виїзд неповнолітньої дитини за межі України в супроводі одного з батьків за відсутності згоди другого з батьків на підставі рішення суду може бути наданий на конкретний одноразовий виїзд із зазначенням його початку й закінчення.

Отримання згоди на вивезення дитини через суд

У постанові № 705/2898/17 Верховного Суду від 23.04.2018 у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду зазначено, що, відповідно до чинного законодавства, надання дозволу на необмежений виїзд дитини за кордон без згоди одного з батьків за рішенням суду законодавством не передбачено.

Зверніть увагу, що наслідком вирішення вищезазначеного питання у судовому порядку на користь позивача, буде покладення на відповідача всіх судових витрат на: консультування, судовий збір, представництво, поштові відправлення, залучення свідків та інше. Крім того, ухилення батьків від виконання своїх обов’язків, зокрема оздоровлення дитини та піклування про її фізичний та психічний розвиток, може бути підставою для розгляду справи щодо позбавлення батьківських прав.

Спеціалісти юридичної компанії «Вікторем» допоможуть Вам скласти позовну заяву та захистити права та інтереси в суді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!