МЕНЮ

Захист комерційної таємниці


Механізм захисту комерційної таємниці від її розголошення визнається правниками дієвим лише в тому випадку, якщо формується з трьох складових: організаційних, технічних та юридичних заходів.

В першу чергу, компанії необхідно здійснити ідентифікацію відомостей, якими вона володіє із визначенням межі цінності таких відомостей для створення особливого режиму їх захисту.

Організаційні заходи захисту інформації передбачають визначення кола осіб, які мають право доступу до такої інформації та визначення умов користування такою інформацією і, відповідно, обмеження доступу до неї інших осіб. Як правило, принцип визначення умов користування відомостями грунтується на встановлені обсягу прав та обов’язків конкретних осіб.

Забезпечення втілення технічних заходів захисту покладається, зазвичай, на системного адміністратора, який відповідає за використання спеціального обладнання та програм з надійною системою захисту, контролює процес перегляду інформації чи її копіювання, здійснює фактичний розподіл відомостей та осіб за визначеними категоріями.

Юридичні заходи захисту інформації полягають у розробленні, втіленні та неухильному виконанні комплексу внутрішніх нормативно-правових актів компанії, які підтверджують право суб’єкта підприємницької діяльності на комерційну таємницю. Таким документами, що запроваджують наявність та правила використання комерційної таємниці можуть бути наступні:

  • статут суб’єкта підприємницької діяльності;
  • колективний договір;
  • правила внутрішнього трудового розпорядку;
  • положення про комерційну таємницю, що визначає режим комерційної таємниці, порядок її визначення та обліку, порядок поширення, обробки та використання, систему доступу осіб до відомостей, режим їхньої роботи з такою інформацією, строк правової охорони комерційної таємниці, відповідальність за розголошення і т.і.;
  • розроблення угоди про нерозголошення комерційної таємниці, яка укладається з особами, що мають доступ.

У тому випадку, якщо компанія володіє значним обсягом відповідної інформації чи має велику кількість осіб, для яких використання комерційної таємниці необхідно при виконанні своїх посадових обов’язків, існує певний механізм втілення всіх необхідних заходів захисту. Зазвичай, суб’єкт підприємницької діяльності створює спеціальну комісію, на яку покладає обов’язок здійснити підготовку та впровадження організаційних, технічних та юридичних заходів. Така комісія створюється із компетентних фахівців усіх основних підрозділів компанії, які усвідомлюють особливості, організацію та принципи діяльності компанії, володіють фінансовими питаннями, відомостями про товар (роботи, послуги) та тонкощі їх виробництва (здійснення, надання).

Кількість членів комісії може визначатися виходячи з масштабів запланованої підготовки та їхньої професіональної компетентності.

Можливо, Ваша компанія стоїть на початку шляху набування досвіду у цій галузі або просто звикла до співпраці із спеціалістами у таких складних питаннях. В цьому випадку, юридична компанія «Вікторем» прийме на себе обов’язок забезпечення надійної системи захисту комерційної таємниці, здатної підвищити та гарантувати ефективність Ваших підприємницьких зусиль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!