МЕНЮ

Перевезення готівки


Порядок переміщення готівки через митний кордон України визначено в Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженою Постановою Правління НБУ №148 від 27.05.2008 р. зі змінами внесеними Постановою Правління НБУ №312 від 25.07.2012 р . (далі – «інструкція»).

Термін «готівка» в інструкції вживеться в значенні «готівкова валюта України» і «готівкова іноземна валюта у вигляді банкнот і монет».

За валютним законодавством учасники валютних відносин розділяються на резидентів та нерезидентів, що впливає на обсяг їхніх прав та обов’язків.

Фізичні особи резиденти – громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, які мають постійне місце проживання на території України, у тому числі ті, що тимчасово перебувають за кордоном.

Перевезення готівки фізичними особами через митницю без порушень

Фізичні особи нерезиденти – іноземні громадяни, громадяни України, особи без громадянства, які мають постійне місце проживання за межами України, в тому числі ті, що тимчасово перебувають на території України.

Відповідно до інструкції:

  • фізичні особи резиденти та нерезиденти мають право ввозити в Україну та вивозити за межі України без письмового декларування митному органу готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро;
  • фізичні особи резиденти та нерезиденти мають право ввозити та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі;

Проте, слід звернути увагу на вимоги встановлені інструкцією окремо для резидентів та нерезидентів щодо вивезення готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро.

Фізичні особи резиденти при вивезенні готівки, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, зобов’язані надати документи, що підтверджують зняття ними готівки з власних рахунків у банках, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро. Зазначені документи вважаються чинними протягом 90 календарних днів із дня зняття резидентами готівки з власних рахунків у банках.

Фізична особа нерезидент має право вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, якщо сума готівки, що вивозиться, не перевищує суми готівки, письмово задекларованої цією особою митному органу при ввезенні в Україну. Вивезення готівки у такому випадку здійснюється за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Проходження через митний контроль. Який коридор обрати?

З метою спрощення процедури проходження митного контролю, митним законодавством передбачена двоканальна система митного контролю (ст. 366 МК України).

Ця система надає змогу громадянам здійснювати декларування обираючи один з двох каналів проходу (проїзду) через митний кордон України.

Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення або вивезення.

Канал «червоного кольору» призначений для громадян, які переміщують через митний кордон товари, які підлягають письмовому декларуванню.

Відповідно, через «зелений коридор» фізичним особам резидентам та не резидентам можна ввозити та вивозити готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро. У разі, якщо сума готівки перевищує зазначену суму, переміщення може відбуватися тільки через «червоний коридор».

Відповідальність за порушення митних правил.

Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного контролю тягне за собою накладання штрафу в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосереднім предметом правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, – також конфіскацію цих товарів (ст. 471 МК України).

Справи про порушення митних правил розглядаються виключно в судовому порядку. Суд, що розглядає справу, виносить одну з таких постанов: про проведення додаткової перевірки, про накладання адміністративного стягнення або закриття провадження у справі.

Звичайно, щоб уникнути порушень необхідно дотримуватись встановлених законом вимог. Проте випадки бувають різні. В тому числі і зловживання з боку працівників митних органів. Юридична компанія «Вікторем» пропонує представництво та захист у суді з приводу порушень митних правил.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!