МЕНЮ

Права авіапасажирів


Які права мають пасажири літаків

Розділ XVI Правил повітряних перевезень пасажирів та багажу, затверджених наказом Міністерства Інфраструктури України від 30.11.2012 року № 735 передбачає наступні права пасажирів у разі відмови в перевезенні, скасуванні або затримки рейсів.

Затримка рейсу

Авіакомпанія повинна надати пасажирам за встановленими нормами харчування та прохолодні напої і можливість здійснити два безкоштовних дзвінки або відправити телекс-, факс-повідомлення чи повідомлення електронною поштою, якщо для цього є технічні умови, у випадку затримки рейсу на строк:

 • дві години або більше від запланованого часу відправлення рейсу дальністю до 1500 кілометрів;
 • три години або більше від запланованого часу відправлення рейсу дальністю від 1500 до 3500 кілометрів;
 • чотири години або більше від запланованого часу відправлення рейсу для всіх інших рейсів.

Якщо виконання затриманого рейсу відкладається на наступний день за днем його виконання, передбаченим розкладом і зазначеним у квитку, пасажири мають право на номери у готелі, харчування та забезпечення трансфером за маршрутом аеропорт – готель – аеропорт.

Скасування рейсу

У разі скасування рейсу пасажир має право на компенсацію, якщо його не поінформовано про скасування рейсу:

 • за два тижні до запланованого часу відправлення;
 • або у період не більше ніж за два тижні і не менше ніж за сім днів до запланованого часу відправлення і запропоновано зміну маршруту, що дасть змогу вирушити з пункту відправлення не пізніше ніж за дві години до запланованого часу відправлення та прибути у кінцевий пункт призначення не пізніше ніж через чотири години після запланованого часу прибуття;
 • або менше ніж за сім днів до запланованого часу відправлення і запропоновано зміну маршруту, що дасть змогу вирушити з пункту відправлення не пізніше ніж за годину до запланованого часу відправлення та прибути у кінцевий пункт призначення не пізніше ніж через дві години після запланованого часу прибуття.

Авіакомпанія повинна надавати пасажирам на їх запит пояснення щодо підстав скасування чи затримки рейсу. А у разі необхідності забезпечення своєчасної пересадки трансферних пасажирів на стикувальні рейси, за першої можливості – запропонувати альтернативні маршрути перевезення.

У разі продовження пасажиром подорожі іншим рейсом або за іншим маршрутом пасажирам має бути безкоштовно запропоновано та забезпечено:

 • харчування та прохолодні напої відповідно до часу очікування нового рейсу;
 • місця в готелі у випадках, якщо пасажири змушені чекати на відправлення впродовж однієї або більше ночей чи якщо час додаткового очікування пасажирами відправлення більший, ніж передбачалося;
 • наземний трансфер за маршрутом аеропорт – готель – аеропорт;
 • два телефонні дзвінки, або телекс-, факс-повідомлення, або повідомлення електронною поштою, якщо для цього є технічні умови аеропорту.

Потребам пасажирів з обмеженими фізичними можливостями (інвалідів) та осіб, які їх супроводжують, а також потребам дітей без супроводу дорослих приділяється особлива увага.

Відмова у перевезенні

Якщо пасажирам відмовлено у перевезенні проти їхньої волі, авіакомпанія має виплатити їм компенсацію у таких розмірах:

 • 250 євро – для рейсів дальністю до 1500 кілометрів;
 • 400 євро – для рейсів дальністю від 1500 до 3500 кілометрів;
 • 600 євро – для рейсів дальністю понад 3500 кілометрів.

Під час визначення відстані за основу береться останній пункт, у якому відмова від перевезення або невиконання рейсу, який було раніше заплановано та на який заброньовано принаймні одне місце, створить затримку прибуття пасажирів у запланований час.

Юридична компанія «Вікторем» надає консультації щодо прав пасажирів та захищає їх в суді, державних органах та у суперечках з фізичними особами та юридичними особами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!