МЕНЮ

Права пасажирів автомобільного транспорту


Пасажири автомобільного транспорту мають право на отримання інформації. Відповідно до п. 27 Постанови КМУ від 18.02.1997 року № 176 «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» залежно від виду сполучення на автобусах розміщується така інформація:

Які права мають пасажири автомобільного транспорту

 • у разі здійснення міських та приміських перевезень на передньому трафареті – номер маршруту і найменування початкового та кінцевого пунктів;
  на боковому трафареті – найменування основних, де здійснюються проміжні зупинки; на задньому трафареті
  номер маршруту; у разі здійснення перевезень в експресному режимі руху та в режимі маршрутного таксі на передньому і боковому трафаретах над номером маршруту та найменуванням пунктів, де здійснюються зупинки, – напис відповідно червоною фарбою “Експрес”, чорною – “Маршрутне таксі”; біля дверей – позначення входу і виходу;
 • у разі здійснення міжміських та міжнародних перевезень на передньому і боковому трафаретах – найменування початкового та кінцевого пунктів маршруту (у разі здійснення міжнародних перевезень інформація подається двома мовами у два рядки: верхній – українською, нижній – мовою держави, до якої здійснюється перевезення).

Інформація для пасажирів автобуса

У салоні автобуса розміщується наступна інформація:

 • витяг із Правил у частині прав та обов’язків водія і пасажира, а на міському маршруті – витяг із Правил користування міським пасажирським автомобільним транспортом;
 • позначення входу та виходу;
 • відомості про розмір штрафу за безквитковий проїзд і перевезення неоплаченого багажу;
 • відомості про автомобільного перевізника та страховика (найменування, адреса і телефон);
 • загальна пасажиромісткість із зазначенням окремо кількості місць для сидіння пасажирів;
 • позначення місць розташування аварійних виходів (із зазначенням способу їх відчинення), вогнегасника, аптечки та кнопки екстреної зупинки;
 • написи “Не курити”, “Місця для пасажирів з дітьми та осіб з інвалідністю” з одночасним їх дублюванням міжнародним символом доступності та знаком дитячого візка (на міських та приміських маршрутах);
 • нумерація місць під час здійснення міжміських та міжнародних перевезень;
 • позначення місць для інвалідів рельєфною піктограмою.

Якщо автобус зламався

 • У разі виходу з ладу автобуса (припинення перевезення через настання надзвичайної або невідворотної за даних умов події) приміського чи міжміського сполучення водій здійснює пересадку пасажирів в інший автобус, яким пасажири будуть доставлені до найближчої автостанції чи кінцевого пункту призначення. У такому разі на приміському маршруті пасажиру повертається повна, а на міжміському невикористана вартість квитка. Автомобільний перевізник організовує подальшу поїздку пасажирів. Оплата послуг автомобільного перевізника з попутного перевезення пасажирів до найближчої автостанції у міжміському сполученні здійснюється за рахунок коштів автомобільного перевізника, під час рейсу якого відбулася пересадка пасажирів.
 • У разі виходу з ладу автобуса, що здійснює перевезення на маршруті міського сполучення, автомобільний перевізник повертає пасажирові повну вартість квитка і подальший проїзд пасажир оплачує самостійно. У разі коли такий автобус обладнаний автоматизованою системою обліку оплати проїзду, автомобільний перевізник забезпечує пересадку пасажира на інший автобус без повторної оплати вартості транспортних послуг.

Пільги для певних пасажирів

Право позачергового входу в автобус мають вагітні жінки, особи з інвалідністю, пасажири з дітьми дошкільного віку, особи похилого віку. Для зазначених категорій пасажирів у передній частині салонів автобусів міських та приміських маршрутів відводяться місця для сидіння.

Ручна поклажа

Ручна поклажа перевозиться у салоні автобуса під наглядом пасажира. Плата за перевезення ручної поклажі не справляється у разі перевезення її у салоні автобуса:

 • міжміського або міжнародного сполучення – не більше однієї одиниці ручної поклажі;
 • міського або приміського сполучення – не більше двох одиниць.

За перевезення ручної поклажі у салоні автобуса понад норму з пасажира справляється плата за тарифом, встановленим згідно із законодавством.

Багаж

Пасажир під час здавання багажу для перевезення має право

оголосити його цінність, сплативши встановлену суму. Після завершення перевезення багаж зберігається у автомобільного перевізника протягом доби без оплати. За зберігання багажу строком понад добу справляється плата за визначеним автомобільним перевізником тарифом, якщо інше не передбачено законодавством.

Багажем визнається вантаж, розміри якого не перевищують 100 х 50 х 30 сантиметрів, вагою від 10 до 40 кілограмів, а ручною поклажею – вантаж, розміри якого не перевищують 60 х 40 х 20 сантиметрів, вагою до 10 кілограмів включно.

Юридична компанія «Вікторем» надає консультації щодо прав пасажирів та захищає їх в суді, державних органах та у суперечках з фізичними особами та юридичними особами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!