МЕНЮ

Права пасажирів поїздів


Які права мають пасажири залізничного транспорту

Постановою КМУ від 19.03.1997 року № 252 «Про порядок обслуговування громадян залізничним транспортом» передбачено, що пасажири з проїзними документами мають право безперешкодного та безоплатного проходу до залів чекання, операційного залу, користування підземними та надземними переходами чи іншим обладнанням для пасажирів, також на безоплатне користування санітарних вузлів для пасажирів всередині вокзалу або в безпосередній близькості від вокзалу (пасажирської платформи).

Туалети та зали чекання

Платні туалети та платні зали чекання підвищеного комфорту чи з додатковими послугами на вокзалах можуть відкриватися для функціонування тільки за наявності безплатних. Забороняється відкриття платних туалетів замість безплатних, зменшення площі безплатних залів чекання, що може привести до погіршення умов перебування пасажирів на вокзалах.

Приміщення станцій, вокзалів, призначених для пасажирів та персоналу, повинні забезпечуватися в достатній кількості питною водою, що відповідає державним стандартам, з розрахунку на максимальний пасажирообіг.

Квиток є – місця немає

У випадку, якщо Вам ненадане місце в вагоні згідно з придбаним проїзним документом залізниця зобов’язана надати за Вашою згодою місце в іншому вагоні, можливо, і вищої категорії, але без додаткової оплати. Якщо ж надається місце нижчої категорії – повертається різниця вартості проїзду. У разі відмови пасажира від запропонованого йому місця – існує порядок повернення платежів.

Чи збирати постіль у поїзді

У купейних, плацкартних та м’яких вагонах пасажири всіх поїздів не менше трьох разів на день забезпечуються чаєм, цілодобово кип’яченою гарячою та охолодженою водою, а в загальних вагонах – питною водою. Постільні речі у пасажирському вагоні (матрац, подушка, наволочка, ковдра, простирадло та рушник) видаються провідником вагона пасажиру за його власним бажанням у разі сплати за користування такими речами. Доставка постільних речей на спальне місце пасажира і збирання її за 30 хвилин до прибуття пасажира до місця призначення є обов’язком провідника вагона. Провідник вагона повинен надавати допомогу в застиланні постільної білизни інвалідам, хворим, людям похилого віку та пасажирам з малими дітьми.

Зупинка на проміжній станції

Наказ Міністерства транспорту та зв’язку України від 27.12.2006 року № 1196 «Про затвердження Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України» регламентує процедуру здійснення зупинки (на яку кожен пасажир має право один раз) на будь-якій проміжній станції, розташованій на маршруті виданого пасажиру проїзного документа. У разі зупинки на проміжній станції пасажир повинен не пізніше однієї години після прибуття поїзда пред’явити свій проїзний документ черговому по вокзалу, начальнику станції або начальнику вокзалу для поставлення відмітки “Зупинка з продовженням терміну дійсності квитка”. Продовжити поїздку Ви може в термін не пізніше 10 діб після відправлення поїзда, з яким прибули на станцію переривання поїздки. Нова поїздка за цим проїзним документом оформляється від станції, на якій було здійснено зупинку, або станції, розташованої далі на маршруті прямування. Якщо зупинка була здійснена з причини захворювання, то продовжити поїздку можна в термін не пізніше 10 діб після закінчення лікування, після пред’явлення медичної довідки з місця лікування чи лікарняного листа.

Крім того, якщо Ви прямуєте до однієї з проміжних станцій, за бажання та за наявності вільних місць у цьому вагоні можна продовжити поїздку далі станції, зазначеної в проїзному документі (крім вагонів зі змінним трафаретом). У цьому разі необхідно завчасно заявити про це провіднику вагона (начальнику поїзда), який оформляє пасажиру документи на подальший проїзд як за нову поїздку.

Ручна поклажа

Відповідно до Постанови КМУ від 10.11.1995 року № 903 «Про Правила поведінки громадян на залізничному транспорті», кожний пасажир має право безплатно перевозити із собою у вагоні ручну поклажу вагою до 36 кілограмів, а за об’ємом не більше місткості місць, відведених кожному пасажиру для перевезення ручної поклажі. Пасажири з ручною поклажею вагою більше 36 кілограмів та з легковаговою ручною поклажею об’ємом, більшим місткості місць для її перевезення, у вагон не допускаються.

Скарги та пропозиції

До Вашого відома – на кожній станції та в пасажирському поїзді ведеться книга скарг, заяв та пропозицій, аркуші якої повинні бути пронумеровані, прошнуровані і скріплені печаткою керівника суб’єкта господарювання. На підприємствах, де обслуговування пасажирів здійснюється в різних, розташованих на великих відстанях приміщеннях, таких книг має бути кілька. При цьому на доступних для огляду місцях повинні бути розміщені оголошення про місце знаходження книги скарг.

Юридична компанія «Вікторем» надає консультації щодо прав пасажирів та захищає їх в суді, державних органах та у суперечках з фізичними особами та юридичними особами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!