МЕНЮ

Протокол про порушення митних правил


Протокол про порушення митних правил за статтею 471 МК України

Перевезення готівки через митний кордон України здійснюється в порядку визначеному в Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженою Постановою Правління НБУ №148 від 27.05.2008 р. зі змінами внесеними Постановою Правління НБУ №312 від 25.07.2012 р., а також в порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю (ст. 366 Митного Кодексу України).

У разі виявлення порушень митних правил, зокрема перевезення готівки, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без декларування через «зелений коридор», службові особи митних органів зобов’язані скласти протокол про порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України.

Протокол мають право складати посадові особи, які відповідно до посадових інструкцій уповноважені здійснювати митний контроль і які безпосередньо виявили порушення митних правил, а також особи визначені ст. 490 МК України.

Протокол про порушення митних правил повинен містити такі дані:

  1. дату і місце його складання;
  1. посаду, прізвище, ім’я посадової особи, яка склала протокол;
  1. необхідні для розгляду справи відомості про особу, яка притягується до відповідальності за порушення митних правил, якщо її встановлено;
  1. місце, час вчинення, вид та характер порушення митних правил;
  1. посилання на статтю МК України, що передбачає адміністративну відповідальність за таке порушення;
  1. прізвища та адреси свідків, якщо вони є;
  1. відомості щодо товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів, вилучених згідно із статтею 511 МК України;
  1. інші необхідні для вирішення справи відомості.

Протокол складається у двох примірниках, один з яких вручається під розписку особі, яка притягається до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил має право на:

 • роз’яснення своїх прав, передбачених статтею 498 МК України;
 • участь перекладача під час складання протоколу;
 • участь захисника під час складання протоколу;
 • залучення свідків під час складання протоколу;
 • висловлення пояснень;
 • висловлення зауважень щодо змісту протоколу;
 • письмове викладення мотивів своєї відмови від підписання протоколу;
 • відмову від підписання протоколу.

Наслідки перевезення готівки без декларування

Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного контролю тягне за собою накладання штрафу в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосереднім предметом правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, – також конфіскацію цих товарів (ст. 471 МК України).

З моменту складання протоколу про порушення митних правил, провадження у справі про порушення митних правил вважається розпочатим.

Справи про порушення митних правил, передбачені ст.471 МК України, розглядаються виключно в судовому порядку.

При накладенні стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.

Вчасна правова допомога допоможе уникнути настання негативних наслідків. Юридична компанія «Вікторем» має досвід захисту клієнтів в суді щодо порушення митних правил.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!