МЕНЮ

жкп управитель


Співвласникам багатоквартирного будинку

Хто забезпечує утримання багатоквартирного будинку

Закон України «Про житлово-комунальні послуги» визначає особу, яка забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб. Це може бути фізична особа – підприємець або юридична особа, яка діє за договором із співвласниками та іменується «управитель багатоквартирного будинку».

Що таке послуга з управління

Послуга з управління багатоквартирним будинком включає:

  • – утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньо будинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньо будинкових систем (крім обслуговування внутрішньо будинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо;
  • – купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку;
  • – поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.

Права управителя

Серед прав, які надаються законом управителю багатоквартирного будинку, наступні:

  • вимагати від споживача своєчасного проведення робіт з усунення виявлених неполадок, пов’язаних з експлуатацією спільного майна, що виникли з вини споживача, або відшкодування вартості таких робіт;
  • отримувати інформацію від споживачів про зміну власника житла (іншого об’єкта нерухомого майна) та фактичної кількості осіб, які постійно проживають у житлі споживача, у випадках та порядку, передбачених договором;
  • за рішенням співвласників багатоквартирного будинку надавати в оренду спільне майно багатоквартирного будинку тощо.

Обов’язки управителя

В свою чергу управитель багатоквартирного будинку зобов’язаний:

  • забезпечувати належне утримання спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території та вживати заходів для забезпечення захисту спільного майна багатоквартирного будинку від протиправних посягань та стягнення з осіб, винних у знищенні, пошкодженні або викраденні спільного майна, відшкодування завданих збитків;
  • забезпечувати співвласникам багатоквартирного будинку вільний доступ до інформації про доходи і витрати;
  • щороку звітувати перед споживачами про виконання кошторису витрат та подавати кошторис витрат на поточний рік споживачам на погодження тощо.

Як обрати управителя

Співвласники багатоквартирного будинку обирають управителя самостійно на загальних зборах або протоколом загальних зборів делегують органу місцевого самоврядування право вибрати управителя для свого будинку шляхом проведення конкурсу. З обраним управителем укладається договір про надання послуг з управління. В одному багатоквартирному будинку може укладатися договір одночасно не більш як з одним управителем. Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за домовленістю сторін, крім випадку обрання управителя органом місцевого самоврядування.

Договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком укладається строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово другу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк.

Юридична компанія «Вікторем» надає консультації щодо отримання комунальних послуг та допомагає захистити Ваші права та інтереси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!