МЕНЮ

Відповідальність за куріння


Незважаючи на те, що кількість людей, які намагаються дотримуватися здорового способу життя зростає в нашій країні з кожним роком, показник кількості курців залишається досить високим. І це турбує медиків, батьків малолітніх дітей та підлітків, і просто людей, які намагаються вибороти повагу до свого права на особисте здоров’я. Розглянемо правові підстави для захисту своїх прав та боротьби з курцями.

Як боротися з курцями

Палити заборонено

З 16.12.2012 року в Україні набув чинності Закон «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Відповідно до статті 13 цього Закону забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів:

 • у ліфтах і таксофонах;
 • у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
 • у приміщеннях та на території навчальних закладів;
 • на дитячих майданчиках;
 • у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
 • у під’їздах житлових будинків;
 • у підземних переходах;
 • у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
 • у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
 • у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
 • у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
 • на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів:

 • у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
 • у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
 • у приміщеннях гуртожитків;
 • в аеропортах та на вокзалах.

Спеціальні місця для куріння

У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знаку про заборону куріння та тексту такого змісту: “Куріння заборонено!”. У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знаку та тексту такого змісту: “Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!”. Власник, уповноважені ним особи або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна площа яких не має перевищувати 10 відсотків загальної площі відповідної споруди чи приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити вищезазначену інформацію.

Як захиститися від тютюнового диму

Ви прийшли до кафе або у якийсь спортивний заклад підтримати свою дитину у змаганнях і хтось поруч за звичкою починає палити. Не соромтеся зробити зауваження людині або адміністрації, залишити негативний відгук у книзі скарг та пропозицій. На такий відгук обов’язково звертатиме увагу інспектор під час перевірки закладу. А можна одразу ж подати скаргу до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів із зазначенням адреси і назви юридичної особи, де відбулося порушення законодавства. Відповідно до статті 20 Закону до суб’єктів господарювання застосовують фінансові санкції:

 • розміщення попільничок або куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства – від 1000 гривень до 10000 тисяч гривень;
 • не відведення спеціальних місць для куріння, не обладнання їх
 • витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, нерозміщення відповідної інформації – від 1000 гривень до 10000 гривень.

Якщо сусід курить

Часто між сусідами виникають конфлікти щодо куріння в під’їзді житлового будинку. Знайте, закон на Вашому боці і курцю загрожує притягнення до адміністративної відповідальності. Відповідальність за куріння тютюнових виробів (в т.ч. електронних сигарет) передбачена ст. 175-1 Кодексу про адміністративні правопорушення. Порушення такої заборони тягне за собою накладення штрафу від 3-х до 10-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вам необхідно звернутися до дільничного інспектора із заявою або просто викликати поліцію.

Юридична компанія «Вікторем» допомогає захистити права та інтереси в суді, державних органах та у суперечках з фізичними особами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!