МЕНЮ

Судова експертиза


Експертиза. Захист в суді

Судова експертиза, як один із засобів доказування сприяє всебічному, повному й об’єктивному дослідженню обставин справ, встановленню законних і обґрунтованих судових рішень. В ст. 1 Закону України “Про судову експертизу” судова експертиза визначається, як дослідження на основі спеціальних знань в галузі науки, техніки, мистецтва, ремесла тощо об’єктів, явищ і процесів з метою надання висновку з питань, що є або будуть предметом судового розгляду.

Судово-експертну діяльність у кримінальному провадженні здійснюють державні спеціалізовані установи, а в інших випадках – також судові експерти, які не є працівниками зазначених установ, та інші фахівці (експерти) з відповідних галузей знань у порядку та на умовах, визначених законом.

Отже, як експерт може бути викликана будь-яка особа, що має необхідні знання для дачі висновку з досліджуваних питань. Питання, які ставляться експерту, і його висновок по них не можуть виходити за межі спеціальних знань експерта.

При розгляді справ суди не мають права приймати рішення без проведення експертизи, якщо за законом призначення останньої є обов’язковим.

Експертиза призначається обов’язково:

  • для встановлення причин смерті;
  • для встановлення тяжкості і характеру тілесних ушкоджень;
  • для визначення психічного стану підозрюваного при наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності;
  • для встановлення статевої зрілості потерпілої в кримінальних провадженнях;
  • для встановлення віку особи, якщо це необхідно для вирішення питання про можливість притягнення її до кримінальної відповідальності, а іншим способом неможливо отримати ці відомості;
  • визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяних кримінальним правопорушенням.

Проведення експертизи

Не проведення такої експертизи є підставою для повернення справи на додаткове розслідування.

Підставою проведення судової експертизи є відповідне судове рішення чи рішення органу досудового розслідування, або договір з експертом чи експертною установою – якщо експертиза проводиться на замовлення інших осіб.

Висновок експерта не має наперед встановленої сили та переваги над іншими джерелами доказів, підлягає перевірці й оцінці за внутрішнім переконанням суду, яке має ґрунтуватися на всебічному, повному й об’єктивному розгляді всіх обставин справи у сукупності.

Як документ, висновок експертизи має певну форму. За своєю структурою висновок експерта складається з трьох частин: вступної, дослідницької та висновків дослідження. В висновку експерта повинно бути зазначено: коли, де, ким, на якій підставі була проведена експертиза, хто був присутній при проведенні експертизи, питання, що були поставлені експертові, які матеріали експерт використав та які провів дослідження, мотивовані відповіді на поставлені питання. Експерт складає висновок експертизи від свого імені і несе особисту відповідальність за його правдивість.

Спеціалісти юридичної компанії «Вікторем» допоможуть Вам захистити свої права та інтереси в суді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!