МЕНЮ

Реєстрація місця проживання


Відповідно до ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання» кожен громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані зареєструвати своє місце проживання протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання.

Як зареєструвати нове місце проживання

Батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Звернутися до органу реєстрації може законний представник особи або представника на підставі довіреності, посвідченої в установленому законом порядку.

ЦНАП – орган реєстрації місця проживання

В 2016 році повноваження з реєстрації або зняття з реєстрації місця проживання були покладені на органи місцевого самоврядування і центри надання адміністративних послуг. У сільській місцевості ці функції виконують виконавчі органи сільських або селищних рад або сільський голова при відсутності таких органів.

Плата за реєстрацію місця проживання

За реєстрацію місця проживання сплачується адміністративний збір:

 • у разі звернення особи протягом встановленого законом строку – у розмірі 0,0085 розміру мінімальної заробітної плати;
 • у разі звернення особи з порушенням встановленого законом строку – у розмірі 0,0255 розміру мінімальної заробітної плати.
 • У разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну адміністративну послугу.

Які документи необхідні для реєстрації місця проживання

Пункт 18 Постанови Кабінету Міністрів № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» передбачає необхідність подання наступних документів для реєстрації місця проживання:

 1. заяву за формами;
 2. документ, до якого вносяться відомості про місце проживання;
 3. квитанцію про сплату адміністративного збору;
 4. документи, що підтверджують право на проживання в житлі, право на перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи, проходження служби у військовій частині, адреса якої зазначається під час реєстрації;
 5. військовий квиток або посвідчення про приписку (для тих, хто перебуває на військовому обліку або підлягає взяттю на військовий облік);
 6. заяву про зняття з реєстрації місця проживання особи (у разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).

У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подаються:

 • документ, що посвідчує особу представника;
 • документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини – батьками (усиновлювачами).

Вимагати подання інших документів, крім тих, що передбачені відповідними нормативно-правовими актами, забороняється.

Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі якщо особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором.

Юридична компанія «Вікторем» надає консультації щодо правил реєстрації місця проживання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!