МЕНЮ

Комерційне найменування


Спори, пов’язані з захистом прав на комерційне найменування дедалі частіше стають предметом судового розгляду. Результати такого розгляду свідчать про зростаючу тенденцію використання об’єктів права інтелектуальної власності у господарському обігу та вдосконаленням правових технологій.

Комерційне найменування та найменування юридичної особи.

В судах значно збільшилася кількість позовів щодо захисту прав, порушених, внаслідок ототожнення комерційне найменування та найменування юридичної особи. В результаті чого, Вищий господарський суд України в оглядовому листі від 28.02.2017 року № 01-06/521, намагався донести неможливість ототожнювання цих понять. А саме визначив, що поняття найменування юридичної особи та її комерційного (фірмового) найменування мають різне правове наповнення. Комерційне (фірмове) найменування необхідно відрізняти від найменування юридичної особи; найменування юридичної особи не є об’єктом права інтелектуальної власності, оскільки пов’язані з його використанням правовідносини регулюються переважно нормами корпоративного законодавства.

Найменування юридичної особи

Найменуванням юридичної особи є назва, яка індивідуалізує юридичну особу в сукупності його прав і обов’язків як самостійного суб’єкта права. Таке найменування є для юридичної особи тим самим, що для фізичної особи її ім’я. Його виникнення слід пов’язувати з датою державної реєстрації юридичної особи. Фірмовим (комерційним) найменуванням є назва, якою юридична особа або громадянин, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, позначають себе на ринку і яка використовується для їх ідентифікації в господарських (комерційних) відносинах.

Вищий Господарський суд зазначив, що чинне законодавство України не містить ні вимог щодо тотожності комерційного найменування і найменуванню юридичної особи, ані вимог щодо певного змісту комерційного найменування, зокрема щодо зазначення організаційно-правової форми підприємства. І наголосив, що для комерційного (фірмового) найменування властиві принципи істинності, постійності та виключності, а використання комерційного (фірмового) найменування не повинно носити одноразового характеру.

Приймаючи до уваги «розбіжності» між Цивільним і Господарським кодексами України щодо регулювання питань інтелектуальної власності, при розгляді спорів в судовому порядку, важливу роль в таких випадках відіграє прийнята судова практика. І, незважаючи на велику кількість прийнятих судових рішень, узагальнення судової практики та висновків вищих судових органів, суб’єкти господарської діяльності продовжують плутати (змішувати) комерційне найменування та найменування юридичної особи.

Крім того, можна звернутись до Конституційного Суду України, який відповідно до статті 147 Конституції України, є єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні – на нього покладено обов’язок вирішення питань стосовно відповідності законів та інших правових актів Конституції України і надавати офіційне тлумачення Конституції України та законів України.

Юридична компанія «Вікторем» пропонує Вам супроводження судового захисту Ваших прав.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!