МЕНЮ

Захист інтелектуальної власності


При розгляді та прийнятті рішень по суті спорів щодо захисту прав на торговельну марку господарські суди застосовують норми як Господарського/Господарського процесуального кодексів України так і Цивільного кодексу України, оскільки вони взаємодоповнюють один одного в процесі розгляду цих справ. Так, ГПК України встановлено право звернення до господарського суду юридичних осіб/ суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, главою 16 ГК України встановлено вимоги стосовно використання у господарській діяльності прав інтелектуальної власності, а книгою ІV ЦК України визначено основні засади права інтелектуальної власності.

Торговельна марка чи комерційне найменування?

Однак, між Цивільним і Господарським кодексами України до сих пір існує неврегульованість та співвідношення між собою деяких правових моментів. Так, наприклад, в частині визначення сутності комерційного (фірмового) найменування, спричиняє багато непорозумінь та суперечностей при здійсненні захисту порушеного чи оспорюваного права чи інтересу, що охороняється законом. Відомі непоодинокі випадки сплутування чи змішування (навмисно чи за незнанням) суб’єктами підприємницької діяльності понять комерційного (фірмового) найменування і торговельної марки та їх сутності.

Судова практика захисту прав інтелектуальної власності.

Вищий Господарський Суд України у пункті 6 Оглядового листа від 17.04.2006р. № 01-8/847, навіть, звернув увагу на те, що знак для товарів і послуг, який є тотожним або схожим до ступеня змішування з фірмовим найменуванням іншої юридичної особи, є неохороноспроможним, тобто не відповідає законодавчо визначеним умовам надання правової охорони.

Пізніше, у 2012 році, Пленум Вищого Господарського суду у своїй постанові №12, визначив, що у застосуванні законів про охорону прав інтелектуальної власності судам слід враховувати одночасне вживання в них деяких відмінних один від одного, але тотожних за своїм правовим змістом термінів, якими визначаються окремі об’єкти права інтелектуальної власності, як-от: “знаки для товарів і послуг” і “торговельні марки”; “фірмове найменування” і “комерційне (фірмове) найменування”.

Приймаючи до уваги «розбіжності» між Цивільним і Господарським кодексами України щодо регулювання питань інтелектуальної власності, при розгляді спорів в судовому порядку, важливу роль в таких випадках відіграє прийнята судова практика.

Існує, також, можливість звернутись до Конституційного Суду України, який відповідно до статті 147 Конституції України, є єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні – на нього покладено обов’язок вирішення питань стосовно відповідності законів та інших правових актів Конституції України і надавати офіційне тлумачення Конституції України та законів України.

Але, на даний час судові спори, пов’язані із захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності, стають досить поширеними. Юридична компанія «Вікторем» пропонує Вам супроводження судового захисту Ваших прав.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!