МЕНЮ

Як подати скаргу до АМКУ


Що робити Учаснику, якщо Замовники встановлюють дискримінаційні вимоги в тендерній документації, безпідставно відхиляють найбільш економічно вигідні пропозиції, визнають переможцями учасників, які не відповідають встановленим в тендерній документації умовам та вчиняють інші неправомірні дії?

Відповідь: подавати скаргу до Антимонопольного комітету України (далі – скарга до АМКУ).

Скарга до АМКУ є найефективнішим засобом захисту порушених прав Учасника під час процедури закупівлі.

Право на подання скарги до АМКУ закріплене в статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі – Закон).

Скарги до АМКУ щодо процедури закупівлі розглядаються постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – Колегія).

 • 1.Скарга подається в електронному виді з електронного кабінету Учасника;
 • 2.До скарги додаються документи та матеріали в електронній формі, що підтверджують порушення процедури закупівлі або неправомірність рішень, дій або бездіяльності Замовника;
 • 3.До скарги додається документ про здійснення оплати за подання скарги;
 • 4.Скарга подається у визначений Законом строк.

Для правильного оформлення скарги слід звернути увагу на те, яка інформація повинна бути обов’язково зазначена у ній, зокрема:

 • -найменування замовника;
 • -найменування, місцезнаходження скаржника;
 • -підстави подання скарги;
 • -обґрунтування наявності порушених прав та інтересів;
 • -вимоги скаржника та їх обґрунтування.

Наслідком не дотримання вимог встановлених частинами першою та другою статті 18 Закону є прийняття Колегією рішення про залишення скарги без розгляду.

Підставами подання скарги є конкретні порушення з боку Замовника: встановлення дискримінаційних умов в тендерній документації, формальні рішення про відхилення пропозицій, необґрунтоване визнання переможця торгів. Тобто фактичні обставини, що вказують на неправомірність рішень, дій та бездіяльність Замовника.

Обґрунтування наявності порушених прав та інтересів – це посилання на норми Закону, які порушуються.

Формулювання вимог має комплексний характер:

 • по-перше – це встановлення наявності порушень в процедурі закупівлі;
 • по-друге – це зобов’язання усунути ці порушення Замовником або відновити процедуру закупівлі з моменту попереднього законного рішення чи правомірної дії Замовника.

Успішність складання скарги до АМКУ полягаю у ретельному вивченні тендерної документації Замовника, пропозицій інших Учасників, аналізу норм Закону та обґрунтованості вимог.

Розгляд скарги до АМКУ є відкритим. Скаржник та Замовник мають право взяти участь у розгляді скарги.

Юридична компанія «ВІКТОРЕМ» пропонує Учасникам своєчасне складання та подання скарги до АМКУ, а також представлення інтересів Учасника на засіданнях Колегії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!