МЕНЮ

Усунення дискримінаційних умов


Доволі часто трапляється, коли учасник не має можливості взяти участь у закупівлі, якщо в тендерній документації штучно обмежено коло потенційних постачальників товарів, робіт, послуг.

Подання тендерної пропозиції, яка хоча б за одним критерієм не відповідає умовам тендерної документації – це 100 відсоткова відмова замовника на підставі невідповідності пропозиції умовам тендерної документації.

Найтиповіші дискримінаційні умови, які містяться у кваліфікаційних критеріях до учасників або в технічних вимогах до предмету закупівлі:

  • 1.Надання довідок, які не передбачені законодавством;
  • 2.Надання переваги власникам та орендарям майна;
  • 3.Надання переваги іноземним або навпаки вітчизняним виробникам;
  • 4.Встановлення суперечливих вимог;
  • 5.Надання переваги юридичним або навпаки фізичним особам підприємцям.

Як бачимо, дискримінаційні умови – це певні обмеження для учасників закупівель в реалізації своїх прав, що суперечить принципам здійснення закупівель.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі – Закон):

  • -вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах;
  • -замовники забезпечують вільний доступ усіх учасників до інформації про закупівлю;
  • -замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасника.

Отже, наявність в тендерній документації дискримінаційних вимог є підставою для подання скарги до Антимонопольного комітету (далі – скарга до АМКУ) з вимогою усунути будь-які дискримінаційні умови.

Якщо скаргу до АМКУ буде прийнято до розгляду, процедуру закупівлі буде призупинено до прийняття рішення постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Скарга до АМКУ щодо тендерної документації подається у визначений Законом строк та з дотриманням вимог, встановлених статтею 18 Закону.

Слід пам’ятати, що запорукою успіху є правильно визначені підстави подання скарги та юридично-грамотне обґрунтування наявності порушених прав.

Юридична компанія «ВІКТОРЕМ» пропонує Учасникам своєчасне складання та подання скарги до АМКУ про усунення дискримінаційних умов в тендерній документації, а також представлення інтересів Учасника на засіданнях Колегії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!