МЕНЮ

Припинення Трудового Договору


Припинення трудового договору

Відповідно до ст. 36 Кодексу законів про працю України, трудове законодавство передбачає загальні підстави для припинення трудового договору. Підставами припинення трудового договору вважаються такі обставини, що визначаються законом як юридичні факти для припинення трудового договору, а саме:

  • 1) угода сторін;
  • 2) закінчення строку трудового договору, у випадку коли трудовий договір був укладений на певний термін, або укладався на час виконання певної роботи;
  • 3) призов або вступ працівника на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу;
  • 4) розірвання трудового договору з ініціативи працівника, з ініціативи власника або уповноваженого ним органу або на вимогу профспілкового чи іншого уповноваженого на представництво трудовим колективом органу;
  • 5) переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію або перехід на виборну посаду;
  • 6) відмова працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, установою, організацією, а також відмова від продовження роботи у зв’язку із зміною істотних умов праці;
  • 7) набуття чинності вироку суду, яким працівника засуджено (крім випадків умовного засудження і відстрочки виконання вироку) до позбавлення волі, виправних робіт не за місцем роботи або до іншого покарання, яке виключає можливість продовження даної роботи;
  • 8) підстави, передбачені контрактом.

Для деяких категорій працівників існують додаткові підстави для припинення трудового договору, які чітко визначені відповідними законодавчими актами.

Для припинення трудового договору (звільнення) власником або уповноваженим органом видається наказ, в якому зазначається підстава розірвання трудового договору з посиланням на відповідний пункт і статтю закону. На вимогу працівника йому видається копія наказу (у разі звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, він зобов’язаний видати копію наказу про звільнення з роботи).

На підставі наказу, в трудову книжку, так само, вносяться записи про причини (підстави) звільнення відповідно до формулювання їх у законодавстві і з посиланням на відповідну статтю, пункт закону.

Днем звільнення (з будь-якої підстави) працівника вважається останній день роботи. Відповідно до статті 47 КЗпП роботодавець зобов’язаний провести розрахунок з працівником і видати йому в день звільнення правильно оформлену трудову книжку.

Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми повинні бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Пересилання трудової книжки, в такому випадку, поштою з доставкою на зазначену адресу допускається тільки за письмовою згодою працівника.

За загальними ж правилами, власник або уповноважений ним орган у день звільнення надсилає поштове повідомлення із вказівкою про потребу отримання трудової книжки.

У випадку, якщо з вини роботодавця звільненому працівникові не було сплачено належних йому сум при звільненні, у встановлені законодавством строки, то при відсутності спору про їх розмір роботодавець повинен виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки до дня фактичного розрахунку.

Вищенаведені положення є загальновідомими фактами, якими впевнено намагаються оперувати і роботодавці і працівники, але, в той же час, статистика доводить, що кількість судових справ з трудових спорів чомусь не зменшується. Юридичні поради компанії «Вікторем» допоможуть розібратися у прихованих тонкощах трудових відносин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!