МЕНЮ

Визнання договору недійсним


Договір укладено, замовник з нетерпінням чекає виконання робіт аж тут раптом з’ясовується:

  • строк виконання замовлення залежить від виробничого графіку виконавця;
  • потрапити у цей виробничий графік замовник зможе, здійснивши повну оплату;
  • робочий графік обмежено терміном 45-60 робочих днів після повної оплати;
  • наслідком розірвання замовником договору в односторонньому порядку – є неповернення вже сплаченої передоплати.


Ця ситуація є типовим прикладом порушення прав споживачів, оскільки продавець, виконавець, виробник не повинні включати в договори із споживачами умови, які є несправедливими.

Недійсність договору

Дієвим способом захисту є визнання договору недійсним відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів».

У разі недійсності договору кожна із сторін зобов’язана повернути другій стороні у натурі все, що вона отримала на виконання цього договору.

Зміст правочину не може суперечити актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства (ч.1 ст.203 Цивільного кодексу України).

Наявність у змісті договору невідповідності встановлених законом вимог є підставою недійсності правочину (ч. 1 ст. 215 Цивільного Кодексу України).

Підстави для визнання договору недійсним, а саме укладення договору на умовах, що обмежують права споживача та вчинення правочину з використанням нечесної підприємницької практики, передбачено статтями 18 та 19 Закону України «Про захист прав споживачів».

Варто знати, що при задоволенні вимог споживача, суд одночасно вирішує питання щодо відшкодування моральної (немайнової) шкоди, а також те, що споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов’язані з порушенням їхніх прав.

Скласти позовну заяву про визнання договору недійсним, відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» з подальшим супроводженням справи в суді, допоможуть фахівці юридичної компанії “Вікторем”.

Ми зможемо повернути Ваші кошти!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!