МЕНЮ

Захист прав споживачів


Найбільш уразливим учасником сучасних ринкових відносин є споживач.
У більшості випадків це пояснюється безкарністю продавців, виробників товарів, надавачів послуг, виконавців робіт, а також їхньою впевненістю, що далеко не кожному громадянину відомі положення Закону України «Про захист прав споживачів».

Опинитися на місці ошуканого споживача може будь-хто.
Для захисту своїх порушених прав необхідно дотримуватися нескладних правил, які збережуть спокій та гаманець:

  • Якщо договір укладається у письмовій формі, необхідно уважно прочитати його зміст;
  • Звернути увагу на правильність зазначення в договорі: предмету договору та реквізитів сторін;
  • Вивчити пункти, що визначають порядок оплати, права, обов’язки, відповідальність сторін;
  • Якщо умови договору не збігаються з усною домовленістю сторін – це безсумнівний привід для відмови в укладенні договору;
  • У разі здійснення будь-якої оплати (попередньої або повної), вимагати надання розрахункового документу (касового чеку, товарного чеку, розрахункової квитанція тощо), який підтверджує факт продажу товарів, надання послуг, виконання робіт.

Законом передбачено два способи захисту прав споживачів

Слід пам’ятати, що споживач знаходиться під захистом держави. Це передбачено статтею 42 Конституції України та Законом України «Про захист прав споживачів».
Перший – звернення зі скаргою до відповідного державного органу, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері захисту прав споживачів. Другий – звернення з позовною заявою до суду. Ці способи не є взаємовиключними і можуть застосовуватися одночасно.

Основними способами захисту прав споживачів в судовому порядку є визнання договору недійсним, розірвання договору, відшкодування збитків, відшкодування майнової та моральної шкоди.
Будь-яке порушення є індивідуальним. Для відпрацювання ефективної стратегії захисту прав споживачів, необхідно уважно ознайомитися з документами, зробити, у разі необхідності, відповідні запити, експертизи, зібрати докази тощо.
Фахівці юридичної компанії “Вікторем” пропонують скористатися професійною правовою допомогою для захисту прав споживачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!