МЕНЮ

Самозахват землі. Дії


Якщо так сталося, що Ваше право як власника (користувача) земельної ділянки на її володіння, користування і розпорядження порушено і вчинено самовільне зайняття земельної ділянки, чинне законодавство України передбачає шляхи захисту та відновлення Ваших прав.

Самовільне зайняття земельної ділянки що робити?

По-перше, власник земельної ділянки може звернутися до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

На Державну службу геодезії, картографії та кадастру покладені основні функції з нагляду та контролю за використанням та охороною земель, з метою дотримання земельного законодавства відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 року № 15 «Про державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру».

Державні інспектори Держгеокадастру мають право:

  • безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель;
  • давати обов’язкові для виконання вказівки (приписи) з питань використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель відповідно до їх повноважень, а також про зобов’язання приведення ділянки в попередній стан у випадках, установлених законом, за рахунок особи, яка вчинила відповідне правопорушення, з відшкодуванням завданих власнику земельної ділянки збитків;
  • складати акти чи протоколи про адміністративне правопорушення;
  • викликати громадян, у тому числі посадових осіб, для одержання від них усних або письмових пояснень із питань, пов’язаних із порушенням земельного законодавства України;
  • передавати до органів прокуратури, органів досудового розслідування акти перевірок та інші матеріали про діяння, у яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення.

По-друге, при виявленні ознак злочину за який відповідно до ст. 1971 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність, необхідно звернутися до органів поліції. До поліції подається заява (повідомлення) про кримінальне правопорушення за ст. 1971 Кримінального кодексу України, з метою визнання власника землі потерпілою від кримінального злочину особою та початку кримінального провадження.

Як повернути свою землю?

По-третє, власник земельної ділянки має право звернутися до суду з позовною заявою про усунення порушень права власності.

Відповідно до статті 212 Земельного кодексу України самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними. Повернення самовільно зайнятих земельних ділянок провадиться за рішенням суду. Крім того, власник або користувач земельної ділянки вправі звернутись до суду із позовом про стягнення із особи, яка неправомірно використовує земельну ділянку завданих цим збитків, а також, у разі, якщо суд визнає це обґрунтованим, і моральної шкоди.

Спеціалісти юридичної компанії «Вікторем» допоможуть Вам скласти позовну заяву та захистити права та інтереси в суді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38(067)3187786 +38(066)4521191

  

Консультация юриста

© 2019 Юридична компанія «Вікторем» · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка сайта: ☎ +38(096)434-20-13

Пропонуємо отримати письмову консультацію юриста протягом доби. В залежності від бажаного обсягу відповіді, оберіть вид консультації: запитання-відповідь (загальна консультація-роз’яснення) або алгоритм (покрокова інструкція щодо дій, запропонованих для вирішення проблеми).вид консультації:
питання відповідьалгоритм

Щоб успішно відправити файли, будь ласка перейменуйте їх в латиниці або поставте просто нумерацію 1,2,3 ... загальний розмір файлів не повинен перевищувати 25 МБ!